Programista Junior, 3/2021 (11)

Ostatni artykuł z serii, w którym opisujemy jak wygląda baza danych i w jaki sposób dzięki niej została utworzona postać głównego bohatera. Temat dopełni połączenie dźwięków chodzenia z ruchem postaci w grze.

Programista Junior, 2/2021 (10)

Piąte wydanie z serii, w którym piszemy na temat muzyki i efektów dźwiękowych w grach wideo. Dodatkowo pokazujemy gdzie oraz jak można dodawać pliki dźwiękowe w silniku "RPG Maker" na przykładzie gry Eden.

Programista Junior, 01/2021 (09)

W tym artykule skupimy się na rozbudowie naszego wirtualnego świata o nową mapę, a dodatkowo wytłumaczymy, na jakiej zasadzie działa mechanizm zbierania przedmiotów.

Aktualna wersja gry poniżej. :)

Programista Junior, 05/2020 (07)

Kolejny artykuł z naszej serii! Kontynuujemy naukę pixel art i pokazujemy w jaki sposób dodawać własne grafiki do gry. Oprócz tego poruszamy temat animacji i jak została wykorzystana w naszej grze, na przykładzie postaci NPC.

Programista Junior, 04/2020 (06)

To już drugi artykuł! Skupiliśmy się w nim na nauce tworzenia grafik pixel art. Zaprezentowaliśmy rozwój grafiki, jej wpływ na cyfryzację oraz game dev na przełomie dziesiątek lat. Do tego porcja ćwiczeń i dobrych rad z rysowania pixel art.

Zgodnie z obietnicą, poniżej udostępniamy I etap gry wraz z extra grafikami i dźwiękami:

Programista Junior, 3/2020 (05)

W ramach pierwszego artykułu, zrealizowany został wstęp do silnika oraz podstawy tworzenia projektu. Do tego omówienie interfejsu i stworzenie pierwszej, prostej gry.

Poniżej umieszczamy zasoby do pobrania: